Rally-O

Rally-O to sport łączący elementy innych aktywności, jednocześnie nie wymagający tak dużej precyzji ani długiej pracy bez nagrody jak obedience. Drużyna – człowiek i pies – mają za zadanie pokonać tor wykonując na nim dość proste zadania jak siad, leżeć czy zostań, przeplatane zmianami kierunku i innymi figurami wykonywanymi podczas marszu przy nodze.

Sport ten ma na celu kształtowanie dobrej relacji z przewodnikiem oraz budowanie posłuszeństwa, przez pozorowanie wyzwań stawianych przed psem na co dzień.

W Polsce za ten sport odpowiada Stowarzyszenie Rally-O i to właśnie na ich znakach i wg ich regulaminu będziemy startować.

Regulamin znajduje się na stronie Stowarzyszenia – TU 

Pierwszy kurs jaki oferujemu na Uniwerku jest bazą do przygotowania do startów w klasie 1, ale także w klasach Puppy, Kids i Junior 1. Planuje jego kontunuację, grupy przygotowyjące do wyższych klas a także otwarte treningi torkowe. A już na wiosnę 2022 pierwsze treningowe zawody dla sprawdzenia Waszych przygotowań!

Dla usprawnienia pracy, kurs podzielony został na dwie części po 4 spotkania:

  • Część 1: Poznawanie i szlifowanie poszczególnych znaków klasy 1
  • Część 2: Poruszanie się po torze, łączenie zadań i wydłużanie pracy bez nagrody.

Kurs stanowi etap przygotowań do startów w zawodach, jego ukończenie nie gwarantuje pełnej gotowości do startu.

Grupa składać się będzie z 2-4 psów, dlatego psiaki na szkoleniu muszą potrafić pracować w obecności innych par. Oznacza to nie oszczekiwanie ich oraz skupienie na przewodniku, jedzeniu czy zabawce. Jeśli masz wątpliwości czy Twój pies poradzi sobie na takich zajęciach – zapytaj lub zgłoś się na kurs indywidualny.

Jeśli nigdy nie ćwiczyłeś ze swoim psem, polecam rozważyć przed kursem 2-3 spotkania indywidualne.

Ruszamy z dwoma grupami:

  • Standardowa: spotkania raz w tygodniu, w środy o 18:15 od 12.02
  • Weekendowa: spotkania przed południem w oba dni weekendu, 4 weekendy w styczniu i lutym (dokładne weekendy zostaną ustalone po zgłoszeniach)

Trenujemy na placu na Kurdwanowie.

Koszt udziału:

  • Część 1 lub 2 (4 spotkania): 350zł
  • Obie części (8 spotkań): 650zł

Zgłoszenia mailowo: obifru@gmail.com

Advertisement