o mnie

Nazywam się Monika Kowalska-Łabno a Uniwerek ObiFru to moje małe miejsce na ziemi, spełnienie marzeń i realizacja pasji. Moje miejsce, które powstało dla WAS!

Kocham pracę z psami, ale przede wszystkim uwielbiam ludzi – szczególnie tych, którzy szczerze kochają swoich czworonożnych partnerów.  Na zajęciach staram się budować odpowiednią atmosferę, dbając o komfort psa i jego przewodnika. Wśród podstaw pracy wymieniam zawsze relację i jasną komunikację. Jeśli razem ze swoim psem się lubisz i rozumiesz – połowa pracy za Wami ;).

Staram się zawsze realizować treningowe plany, zacierając przy tym granicę między nimi a marzeniami. Z tyłu głowy zawsze przyświeca mi hasło “nie ma marzeń zbyt wielkich, ani marzycieli zbyt małych”, które pozwala mi ciągle iść do przodu. Tak – moim życiowym mottem jest cytat z “Turbo” – bajki o wyścigowym ślimaku (z której zresztą jeden z moich psów ma także imię 😉 ).

Przechodząc do suchych faktów – z wykształcenia jestem magistrem inżynierem zootechniki i technikiem weterynarii. Oba tytuły zootechnika broniłam pracami związanymi z tematyką kynologiczną. Inżynierka “Labrador retriever- monografia rasy” – która stała się niezwykle ciekawą pracą badawczą, ukazującą między innymi ówczesne rożnice między psami z udokumentowanym pochodzeniem a tymi bez papierów. Tytuł magistra uzyskałam dzięki pracy “Lęk separacyjny u psów rasy maltańczyk” – nieskromnie powiem, jeszcze ciekawszej niż poprzednia.

Na co dzień żyje z trzema psami.

Fruzia to maltanka urodzona w lutym 2012 – startowała w obedience w klasie 3, jednak aktualnie zdrowie nie pozwala jej na kontynuowanie kariery sportowej na tym poziomie. Aktualnie startuje w Rally-O, w swoim pierwszym sezonie startów zaliczyła klase 1 (3 starty na 210/210pkt) oraz uzyskała tytuł Senior Rally Championship (3 starty na 210/210pkt)

Honda to adoptowana jako dorosła, urodzona (umownie) w styczniu 2013 suczka, która jest miksem shiby.  Zaliczyła PT1, startowała też w klasie 1 obedience. Aktualnie startuje w Rally-O w którym tak jak Fruzia zaliczyła klase 1 oraz uzyskała tytuł Senior Rally Championship, z nieco niższymi wynikami.

Turbo (Interforce TURBO) to szalona suczka border collie urodzona w marcu 2020. Zadebiutowała na oficjalnym ringu pod koniec sierpnia 2021 wygrywając klasę zero z maksymalną liczbą punktów. Kolejne starty w klasie pierwszej dały jej znów podiumowe (1, 2) miejsca oraz tytuł Mistrza Polski Obedience Border Collie klasy 1. W grudniu 2021 zajęła drugie miejsce w klasie OB2, zdobywając tym samym awans do najwyższej – trzeciej – klasy obedience przed ukończeniem 21 miesięcy, 3,5 miesiąca od debiutu. Aktualnie przygotowuje się do startu w najwyższej, trzeciej klasie obedience oraz trenuje pasienie owiec.

Advertisement