o mnie

Nazywam się Monika Kowalska-Łabno a Uniwerek ObiFru to moje małe miejsce na ziemi, spełnienie marzeń i realizacja pasji. Moje miejsce, które powstało dla WAS!

Kocham pracę z psami, ale przede wszystkim uwielbiam ludzi – szczególnie tych, którzy szczerze kochają swoich czworonożnych partnerów.  Na zajęciach staram się budować odpowiednią atmosferę, dbając o komfort psa i jego przewodnika. Wśród podstaw pracy wymieniam zawsze relację i jasną komunikację. Jeśli razem ze swoim psem się lubisz i rozumiesz – połowa pracy za Wami ;).

Staram się zawsze realizować treningowe plany, zacierając przy tym granicę między nimi a marzeniami. Z tyłu głowy zawsze przyświeca mi hasło “nie ma marzeń zbyt wielkich, ani marzycieli zbyt małych”, które pozwala mi ciągle iść do przodu. Tak – moim życiowym mottem jest cytat z “Turbo” – bajki o wyścigowym ślimaku (z której zresztą jeden z moich psów ma także imię 😉 ).

Przechodząc do suchych faktów – z wykształcenia jestem magistrem inżynierem zootechniki i technikiem weterynarii. Oba tytuły zootechnika broniłam pracami związanymi z tematyką kynologiczną. Inżynierka “Labrador retriever- monografia rasy” – która stała się niezwykle ciekawą pracą badawczą, ukazującą między innymi ówczesne rożnice między psami z udokumentowanym pochodzeniem a tymi bez papierów. Tytuł magistra uzyskałam dzięki pracy “Lęk separacyjny u psów rasy maltańczyk” – nieskromnie powiem, jeszcze ciekawszej niż poprzednia.

Na co dzień żyje z trzema psami (i mężem, ale nim nie będę się tu chwalić 😉 ).

Fruzia to maltanka urodzona w lutym 2012 – startowała w obedience w klasie 3, jednak aktualnie zdrowie nie pozwala jej na kontynuowanie kariery sportowej.

Honda to adoptowana jako dorosła, urodzona (umownie) w styczniu 2013 suczka, która jest miksem shiby.  Zaliczyła PT1, startowała też w klasie 1 obedience.

Turbo (Interforce TURBO) to szalona suczka border collie urodzona w marcu 2020. Póki co uczymy się siebie, budujemy relację i trenujemy. Młoda ma jeszcze sporo czasu do startów.